<
Koszty prowadzenia księgowości w firmie
Sporo przedsiębiorców prowadzących własną firmę stara się zaoszczędzić na wszystkim co jest możliwe. Dlatego rezygnują z usług sprawdzonej księgowej na rzecz własnych umiejętności. Czy te podejście jest właściwe i czy da nam wymierne korzyści. Raczej nie, lecz warto napisać o zaletach i wadach tego posunięcia.

Jednym z nielicznych plusów, które są za własnoręcznym prowadzeniem dokumentów podatkowych w firmie są koszty. Biuro księgowe, które prowadzi twoją księgowość pobiera miesięczną opłatę. Uzależniona jest ona od formy prowadzonej rachunkowości oraz regionu polski, w którym jesteśmy. Najkosztowniejsza jest księgowość spółek. Koszt tej usługi w stolicy waha się w okolicach dwóch tysięcy miesięcznie. Można wyszukać tańsze oferty wklepujące w Google: tanie doradztwo podatkowego Warszawa i znalezienie lepsze oferty. Koszt będzie niższy, ale również nie spadnie niżej niż 1000 zł miesięcznie. Drugi plus to samodzielność rozliczeń. Mamy władzę nad naszymi dokumentami i zagwarantowaną 100% dyskrecję.

A jeśli chodzi o minusy samodzielnej księgowości, nie jest już tak pięknie. Po 1-sze jeśli nie specjalizujemy się w tym zagadnieniu to ciężko jest nam nadążyć nad modyfikacjami przepisów, które panują w przepisach i wymogach. Musimy więc poświęcać dużo czasu na naukę. Ten okres jest dla nas wymierną stratą. Drugi minus to możliwość łatwego zrobienia błędu, który może być dla nas bardzo kosztowny.
Koszty prowadzenia księgowości w firmie