<
Skąd pozyskiwać odnośniki do witryny www
Pytanie, skąd mam wziąć odnośniki do promowania strony jest tak samo stare jak wyszukiwarka Google. Na samym początku było łatwiej.

Po pierwsze zjawisko masowego tworzenia linków było znikome. Większość portali umożliwiało pozostawienie linka do swojej strony. Nikt nie widział w tym nic szkodliwego. Bo i czemu? Przecież po to został stworzony Internet aby dzielić się treściami, ciekawymi witrynami www. Ale wraz ze wzrostem procederu pozycjonowania stron, zapotrzebowanie na tworzenie linków robiła się coraz większa.

Jeśli w 2000 roku wystarczyło kilkanaście odnośników by wypozycjonować portal internetowy na lokalne hasła to teraz potrzeba ich setki lub tysiące. I w tym miejscu pojawia się przynajmniej podwójny problem. Po pierwsze musimy pozyskiwać odnośniki masowo. Skąd je wziąć? Po drugie posiadacze serwisów www coraz mniej chętnie pozwalają na pozostawienie linka do promowanej strony www. Te dwa czynniki powodują, iż pula powszechnie dostępnych odnośników każdego dnia się kurczy. Ale jesteśmy w stanie sobie z tym radzić. Pozostało jeszcze dużo miejsc, gdzie jesteśmy wstanie umieścić odnośnik. Są to różnego sortu fora i serwisy Web 2.0. Niedogodnością jest znikoma automatyzacja tej czynności. Inna możliwość to prywatne zaplecze. Sami projektujemy strony internetowe, na których dodajemy odnośniki do pozycjonowanych witryn. Rozwiązanie dość dobre, natomiast kosztowne. Musimy co roku przedłużyć serwer i domenę. Koszt roczny pojedynczej strony to rząd stu złotych. Natomiast koszt jego prowadzenia to już rząd kilkuset złotych na rok.
Skąd pozyskiwać odnośniki do witryny www